В понеделник Credit Suisse съобщи, че през първото тримесечие на 2023 г. активи на стойност 61 милиарда швейцарски франка ($68 милиарда) са напуснали банката, като отливът продължава.
Дружеството заяви, че депозитите на клиенти са намалели с 61 милиарда франка през тримесечието, като срочните депозити с настъпил падеж не са били подновени.
Credit Suisse допълни, че към 24 април 2023 г. тези изходящи потоци са намалели, но все още не са се обърнали.
По-голямата част от парите, напуснали банката, идват от нейното подразделение за управление на благосъстоянието във всички региони. Банката отчете резултати за последен път, тъй като се очаква да се слее с UBS Group.
Капацитетът на Credit Suisse за генериране на приходи бе негативно повлиян и ако не бъде обявен цялостен план за преструктуриране, това може да продължи да затруднява оперативните резултати на UBS.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Доларът губи влияние: БРИКС връща златния стандарт?
През последното тримесечие банката декларира печалба преди облагане с данъци в размер на 12.8 милиарда франка, главно поради спорното отписване на AT1 облигации и продажбата на част от Групата за секюритизирани продукти.
Все пак след коригиране на тези фактори тя регистрира загуба от 1.3 милиарда франка.
Предвижда се групата да понесе загуба за годината, тъй като през второто тримесечие се очаква и двата отдела за управление на благосъстоянието и за инвестиционно банкиране да работят на загуба.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.