Coinbase засилва съдебната си битка с Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), търсейки ключови документи чрез искане за разкриване на информация, което SEC блокира.
Пол Гревал, главен юридически директор на Coinbase, описа последната правна маневра на компанията в платформата X на 12 август. В неотдавнашната съдебна жалба на борсата в Южния окръг на Ню Йорк се оспорват възраженията на Комисията по ценните книжа и фондовите борси срещу този иск за разкриване на информация.
Делото на SEC срещу Coinbase, заведено през 2023 г., обвинява платформата, че работи като нерегистрирана борса за ценни книжа. Централно място в делото заема класификацията на криптовалутите, предлагани от Coinbase – дали те се считат за ценни книжа.
Coinbase настоява SEC да разкрие документите, свързани с тези токени, като част от стратегията си за защита.
SEC се противопостави на това искане, твърдейки, че вече е предала около 240,000 документа и че по-нататъшното им разкриване е неоправдано. Опитът на Coinbase да получи призовка за личните имейли на председателя на SEC Гари Генслер бе отхвърлен от съдия Катрин Полк Файла.
В последното заявление SEC потвърди позицията си, заявявайки, че допълнителните документи, включително вътрешни и външни имейли, са неуместни. Въпреки това Coinbase остава непоколебима, като иска от съда да задължи Комисията да предостави подробна информация за задържаните документи, подчертавайки правото си на цялостно разбиране на делото срещу нея.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.