Coinbase се обърна към Апелативния съд на САЩ, за да получи ясно решение дали сделките с криптовалути на вторичните пазари се считат за ценни книжа.
Борсата твърди, че разрешаването на този въпрос е жизненоважно за индустрията на дигиталните активи, която е изправена пред регулаторни несъответствия и неясен надзор.
През юни 2023 г. Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) заведе дело срещу Coinbase, като я обвини, че работи като нерегистрирана борса за ценни книжа и не спазва законите за ценните книжа.
Coinbase контрира, че транзакциите на нейната платформа са обикновени продажби на активи, а не сделки с ценни книжа, тъй като не включват постоянни ангажименти или права, свързани с емитентите, за разлика от традиционните ценни книжа като акции или облигации.
В последното си обжалване Coinbase подчерта важността на създаването на последователни правни стандарти за индустрията, посочвайки противоречиви решения по други дела, включващи Ripple Labs и Terraform Labs.
Борсата вярва, че това дело предлага отлична възможност за справяне с неяснотите около сделките с криптовалути на вторичния пазар и за осигуряване на така необходимата яснота за бъдещето на търговията с дигитални активи.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.