След като стартира фючърсни договори, свързани с Биткойн и Етериум през последните години, CME Group проучва дали може да въведе фючърси, базирани на криптовалути с по-малки пазарни капитализации, включително SOL на Solana и ADA на Cardano.
Базираната в Чикаго борса „разглежда“ създаването на фючърсни договори за алткойни при значителни клиентски заявки, каза Паял Шах от CME, като част от панелна дискусия на срещата на върха за дигитални активи на CryptoCompare в Лондон в сряда.
Шах обаче заяви, че пускането на алткойн фючърси ще зависи от решаването на въпроси, свързани с ценовите индекси и регулацията. Според Шах, съществуващите фючърси на CME за Биткойн (BTC) и Етериум (ETH) зависят от индекси, базирани на ценови емисии от пет борси.
„По отношение на другите монети извън Биткойн и Етериум, първо се нуждаем от индекс или имаме нужда от възможността да създадем индекс“, добави тя.
По въпроса за регулирането, Шах посочи настоящата липса на регулаторна сигурност за алткойните в Съединените щати. „Трябва да знаем къде да изпратим документите“, заяви Шах, визирайки липсата на яснота относно това коя регулаторна агенция на САЩ ще има юрисдикция върху свързаните с алткойни инструменти.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Анализатор предвижда 190% възход за този алткойн
Биткойн и Етериум са единствените криптовалути, които досега са считани за неценни книжа от Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC). Междувременно SEC по-рано заяви, че много алткойни са ценни книжа.
След пускането на Биткойн фючърси през декември 2017 г., CME пусна опции и фючърсни договори за Етериум. През март CME пусна микро опции за Биткойн и Етериум.
През април 2021 г. CME трябваше да отрече слуховете, че пуска фючърси на Dogecoin, след като съобщенията започнаха да циркулират в Twitter.
Неотдавнашен доклад разкри, че съпругата на Джу Су, съосновател на несъществуващия крипто хедж фонд Three Arrows Capital (3AC), е продала луксозно имение в Сингапур за впечатляващата сума от $38.5 милиона, въпреки съдебната заповед за замразяване на активите им след обявяването на компанията в несъстоятелност.
Миналата сряда цените на златото надхвърлиха $2,800 за тройунция, поставяйки нов рекорд, след което претърпяха значителен спад.
Според неотдавнашните коментари на известния икономист Питър Шиф американският долар в момента се намира в несигурна ситуация.
Българският икономист и анализатор Михаил Кръстев изрази своето мнение относно препоръката на Европейската централна банка (ЕЦБ) да не се инвестира в Биткойн.