Начало » Крипто Крими » Биткойн хакери наблюдават над 2,3 милиона BTC адреса

Биткойн хакери наблюдават над 2,3 милиона BTC адреса

01.07.2018 19:50 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Биткойн хакери наблюдават над 2,3 милиона BTC адреса

Киберпрестъпниците не пестят усилия в стремежа си да придобият незаконно Биткойн.

От хакерски платформи за обмен до ransomware и криптоджакинг, хакерите предприемат множество сложни подходи за кражба на криптовалути. От 2017 г. криптовалутите постоянно стават все по-ценни. Няколко монети могат да са на много голяма стойност във фиатна валута.

Въпреки нарастването на популярността на криптовалутите по света, по-голямата част от технологията остава непроменена след появата й през 2009 г. Изпращането на монети все още изисква използването на почти невъзможни за запомняне адреси. По този начин, много потребители са формирали навика на копиране и поставяне (copy and paste) на адреси при изпращането на криптовалути. Докладите показват, че хакерите са открили начин да използват този навик за да крадат бикойни.

Хакерите знаят, че много потребители на Биткойн решават да копират и поставят Bitcoin адреси при изпращане и получаване на BTC. Така че, те са създали компютърен малуер – cryptocurrency clipboard hijacker. Обикновено този зловреден софтуер наблюдава между 400,000 и 600,000 адреса наведнъж. Въпреки това, Bleeping Computer наскоро разкри скрипт, който наблюдава повече от 2,3 милиона Биткойн адреса.

Вирусът за смяна на адреси е част от All-Radio 4.27 Portable malware пакет. Ако потребителят несъзнателно инсталира тази заразена програма, към регистъра на човека ще бъде добавен злонамерен DLL. Този зловреден DLL – d3dx11_31.dll създава програма за автоматично активиране, която работи на заден план (background task), като изпълнява процеса на размяна.

Този злонамерен софтуер обхожда клипборда в Windows, за да установи Биткойн адресите.

След като злонамереният софтуер разпознае BTC адрес, той се замества за друг адрес, собственост на хакера. Изглежда достатъчно просто, но атака от подобно естество може да има опустошителни последици, тъй като няма начин да се отмени сделката.

Потребителят може въобще да не разбере за атаката. Тъй като хакерите не крадат средства директно от портфейла, никоя от наличните защитни мерки няма да противодейства на тази атака. Злонамереният софтуер е насочен към аспект от екосистемата на крипто, който мнозина биха могли да твърдят, че е подобрение в сигурността.

По някакъв начин, труданите за запомняне адреси могат да бъдат лошо нещо, както и добро. Ако например Биткойн адресите бяха като имейл адресите, би било по-трудно успешно да се извърши такава атака.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

SEC повдига обвинения срещу компания източила над $140 милиона

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.

12.07.2025 17:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Съдът в САЩ прекрати съдебния спор с Tornado Cash

Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.

08.07.2025 11:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Хакери откраднаха $140 милиона от сметките на централната банка на Бразилия

Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…

05.07.2025 11:05 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Oткриха малуер в платформата Pump.fun на Solana

Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.

04.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.