Емитентът на USDC - Circle планира да разшири дейността си на азиатския пазар, докато се подготвя за своето първично публично предлагане (IPO).
Компанията възнамерява да кандидатства за локален лиценз, за да управлява своята стабилна монета, и да увеличи работната си сила в региона, след като бъдат установени нови правила. Хонконг предлага значителни предимства за разработването на стабилни монети, включително разплащания в щатски долари в същия ден, което го прави конкурентен, особено спрямо потенциалнaта стабилна монета в HKD на JD.com.
През последните две години регионът прие про-крипто мерки, позволявайки стартирането на спот Биткойн и Етериум ETF, което отразява нарастващото регулаторно приемане въпреки по-ниското търсене в сравнение със САЩ. Circle също така наблюдава разширяване на пазарите като Австралия и по-широкия Азиатско-тихоокеански регион.
Главният изпълнителен директор Джереми Алер потвърди, че Circle остава фокусирана върху плановете си за първично публично предлагане, които първоначално бяха предприети чрез SPAC преди две години, но не се осъществиха. През януари компанията подаде заявление за продължаване на усилията си за първично публично предлагане с цел да засили глобалното си присъствие.
Алер подчерта, че Circle е финансово стабилна и не търси допълнително частно финансиране, докато главният изпълнителен директор на Tether Паоло Ардоино заяви, че Tether няма настоящи планове за IPO на фона на неотдавнашните твърдения за разследване на Министерството на правосъдието, които той отрече.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.