Circle, емитентът на стабилната монета USDC, е твърдо решен да излезе на борсата, въпреки че е изправен пред продължителен процес на одобрение на IPO.
По-рано тази година, през януари, компанията подаде в Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) заявление за регистрация за първично публично предлагане (IPO).
Въпреки деветте месеца, изминали от подаването на тази заявка, главният изпълнителен директор на Circle, Джереми Алер, остава оптимист и изразява твърд ангажимент за навлизане на фондовия пазар.
Той подчерта , че компанията е в добро финансово положение и е изградила стабилен бизнес модел, посочвайки, че в момента не търси допълнително финансиране.
Предишният опит на Circle да се слее с Concord Acquisition, дружество със специализирана цел за придобиване (SPAC), се провали през 2022 г., което щеше да улесни публичното ѝ листване. Независимо от това, Алер се надява, че след предстоящите избори през ноември може да бъде приет важен законопроект за регулиране на стабилните монети.
Той вярва, че по-ясните регулации ще привлекат традиционните финансови институции към крипто сектора, тъй като те обикновено предпочитат да работят в регулирана рамка. Circle вече привежда операциите си в съответствие с тези нормативните стандарти.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.