В отговор на твърденията на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) главният изпълнителен директор на Binance, Чанпен Джао отрече компанията да е участвала в манипулиране на пазара или в търговия с цел печалба.
В публикация от 28 март Джао поясни, че Binance извършва сделки главно за финансиране на разходи във фиатни или други криптовалути, тъй като компанията генерира приходите си в криптовалути.
Той също така отбеляза, че компанията има строги политики за предотвратяване на активната търговия на служителите и им забранява да търгуват с фючърси.
Компанията е внедрила усъвършенствана технология, за да спазва регламентите за борба с прането на пари и мерките за опознаване на клиентите (KYC), и може да се похвали с 16 лиценза за услуги за търговия с дигитални активи, което е най-високият брой сред всички платформи за крипто търговия.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Властите в САЩ обмислят разширяване на спешната кредитна линия за банките
Освен това Джао разкри, че Binance.com е изиграла жизненоважна роля в подпомагането на американските правоприлагащи органи при замразяването и конфискуването на средства на стойност над $125 милиона през 2022 г. и $160 милиона през 2023 г. досега.
Джао увери, че се придържа към политиките на компанията и никога не е участвал в Binance Launchpad, Earn, Margin или Futures, предпочитайки да се съсредоточи върху създаването на стабилна платформа, която обслужва своите потребители.
Въпреки обвиненията, той изрази разочарование и изненада от подадения от CFTC иск, позовавайки се на отношенията на сътрудничество на Binance с регулатора в продължение на повече от две години.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.