Чанпен Джао може да бъде освободен от федералния арест по-рано от очакваното, въпреки че първоначално пускането му на свобода беше насрочено за неделя, 29 септември, поради политиката да не се освобождават затворници през почивните дни.
Джао излежава четиримесечна присъда в САЩ за нарушения, свързани с контрола на Binance за борба с прането на пари. Престоят му в затвора започна в заведение с минимална сигурност в Калифорния, преди да бъде преместен в дом за временно настаняване в Лонг Бийч.
На фона на освобождаването му нараснаха спекулациите относно следващите му стъпки. Въпреки че отказа интервюта, адвокатът на Джао потвърди, че той няма непосредствени публични планове.
Говори се, че Джао ще се съсредоточи върху семейния живот или върху благотворителните си проекти, като например Giggle Academy, която има за цел да осигури безплатно образование на деца в неравностойно положение в световен мащаб. Твърди се, че подкрепата на семейството му и благотворителната му дейност са допринесли за намаляване на присъдата му.
Въпреки че Джао се оттегля от ежедневните операции на Binance като част от наказателното споразумение, той остава най-големият акционер на компанията и все още има значително влияние.
Споразумението също така постави двама външни наблюдатели над Binance, за да се гарантира спазването на регулаторните изисквания, въпреки че компанията продължава да процъфтява с над 229 милиона глобални потребители под сегашното си ръководство.
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.