Обменът на криптовалути, базиран на Сейшелските острови BitMEX се проучва от американската Комисия за търговия на стокови фючърси (CFTC).
Това скоро бе последвано от доклад на Bloomberg, който цитира източници, които казаха, че регулаторът проучва дали обменът е позволил на търговците от САЩ да използват платформата му.
CFTC разглежда криптовалутите като Биткойн и има юрисдикция над деривати, като фючърси, базирани на криптовалути. BitMEX ще трябва да бъде регистриран в агенцията, за да позволи на американците да търгуват с такива продукти в САЩ.
Според уебсайта си, BitMEX предлага търговия с криптовалути с до 100 пъти ливъридж и други продукти като фючърси и суапове.
Bloomberg заяви, че разследването на CFTC продължава и може да не доведе до обвинения в нарушения. Докладът добавя, че CFTC отказа да коментира при контакт.
Само преди дни прочутият икономист и крипто-скептик – Нуриел Рубини – атакува BitMEX, заявявайки, че “може да е открито въвлечен в системно престъпване на закона”, според Bloomberg. Рубини заяви, че при предоставянето на такъв висок ливъридж платформата излага търговците на твърде голям риск.
Съобщава се, че цитира един анонимен блог, той също така сподели, че борсата се обръща срещу собствените си клиенти и правилата за борба с прането на пари.
Изпълнителният директор на BitMEX Артър Хейс вече заяви, че никога не търгува срещу клиенти.
Хейс също каза на Bloomberg тази седмица:
Ние продължаваме да наблюдаваме всички правни и регулаторни промени по света и ще спазваме всички приложими закони и разпоредби; отхвърляме всички твърдения за престъпност, манипулация или несправедливо отношение към нашите клиенти, които са в центъра на всичко, което правим.
Бивш служител на Националната агенция за борба с престъпността (NCA) е осъден на пет години и шест месеца затвор, след като е откраднал 50 BTC – сега на стойност над £4.4 милиона – от криминално разследване, което е подпомагал.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е предприела спешни мерки срещу First Liberty Building & Loan, LLC и нейния основател Едвин Брант Фрост IV, като ги обвинява, че са управлявали пирамидална схема на стойност $140 милиона, продължила повече от десетилетие и измамила около 300 инвеститори.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…