Американската комисия за търговия със стоки и фючърси дава на LedgerX зелена светлина за пускането на физически подкрепени Биткойн фючърсни договори.
Одобрението поставя началото на първия Биткойн фючърсен продукт в САЩ, който всъщност се изплаща в BTC. Въпреки че борсите в Чикаго Cboe и CME стартираха фючърси в края на 2017 г., тези договори се уреждат изцяло във фиат.
Както търговците на дребно, така и институционалните инвеститори ще могат да инвестират в новите фючърсни договори на BTC от LedgerX.
Досега базираната в Ню Йорк компания не е пуснала официална дата за старта на пазара, но главният оперативен служител Ютика Чоу казва, че компанията търси да пусне продукта възможно най-скоро.
Редица други компании настояват да влязат в пространството, включително ErisX и Bakkt, което е дъщерно дружество на Intercontinental Exchange.
Чрез собствената им инициатива Omni, LedgerX вече поддържат търговия със суапове и опции за потребители на дребно. Чоу каза пред The Block още през април, че стартирането на фючърси е част от цялостната стратегия за привличане на повече търговци на дребно към Биткойн.
Мисля, че в настоящия момент не виждаме търсенето да нараства сред наистина големите институции и банки. Все още имаме пазарна капитализация от 85 милиарда долара за Биткойн – с размера на акция на голяма компания.
Нигерия прави решителна крачка към приемането на стабилни монети, тъй като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на страната очерта готовността си да подкрепи иновациите в областта на дигиталните валути – при ясни регулаторни условия.
Най-високопоставеният финансов надзор в Южна Корея е издал неофициални насоки, с които призовава местните мениджъри на активи да намалят инвестициите си в акции, свързани с криптовалути, според доклад на Korean Herald.
С изненадващ ход във вторник Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) първоначално одобри предложението на Bitwise да преобразува своя индексен фонд за криптовалути в пълноправен борсово търгуван фонд (ETF) – само за да спре решението само няколко часа по-късно.
Сенаторите Тим Скот, Синтия Лумис, Бил Хагърти и Бърни Морено (R-OH) публикуваха проект за обсъждане на нов законопроект за структурата на пазара на дигитални активи, оформен като сенатски аналог на закона CLARITY.