CBOE е първата американска борса, която изброява Биткойн фючърси. Преди година и половина, тогавашният президент и главен оперативен директор на CBOE Global Markets, Крис Конканон заяви, че тези деривати ще революционизират традиционната финансова сфера и ще стимулират приемането на криптовалутите
Закриването на Биткойн фючърсния пазар беше обявено през март 2019 година. След това от компанията заявиха:
CFE няма да добавят фючърсен договор за търговия с Биткойн през март 2019-та. CFE правят оценка на своят подход по отношение на начина, по който планират да продължат предлагането на дигитални деривативни активи за търговия. Въпреки това, понастоящем CBOE нямат намерение да изброяват допълнителни фючърсни договори.
Чикагската търговска борса (CME) последва CBOE в добавянето на Биткойн фючърси преди година и половина. Засега CME няма да последва примера на CBOE в намерението си да затвори търговията с тези деривати. Напротив, борсата наскоро отбеляза сериозен успех след приключване на сделки за $90 милиона, което надвишава дневния обем на CBOE.
Освен това, на 13 май, CME Group достигна рекорден обем от 33 700 Биткойн договора, обработвайки повече от $1 милиард за един ден.
Причината за това неочаквано предимство на CME пред CBOE може да бъде методът на CME за определяне на цената на активите. Докато CBOE разчиташе само на изброяването на Gemini, CME събираше данните от няколко пазара, което доведе до нарастващото доверие на търговците в надеждността на борсата.
Няколко американски щата проучват възможността за създаване на резерви за Биткойн, въпреки че президентът Доналд Тръмп настоява за национална ВТС стратегия. Въпреки това не всички щати са съгласни с тази инициатива.
Strategy на Майкъл Сейлър направи още една значителна покупка на Биткойн, закупувайки за $1.99 милиарда като част от текущата си стратегия 21/21.
Тази седмица няколко ключови икономически доклада от САЩ могат да повлияят на посоката на крипто пазарите, които остават силно чувствителни към по-широките макроикономически тенденции.
Биткойн ETF-ите в САЩ отбелязаха най-големия двуседмичен отлив от създаването си, като инвеститорите изтеглиха над $1.14 милиарда на фона на нарастващите опасения от търговското напрежение между САЩ и Китай.