Американската комисия за търговия с фючърси и стоки (CFTC) подаде иск срещу двама от обвиняемите за предполагаема Биткойн измама, съобщи официално прессъобщение, публикувано в петък, 28-ми септември.
Жалбата на CFTC, подадена в районния съд в Северния окръг на Тексас, обвинява двамата души във ръководене на два измамни бизнеса и подвеждане на обществото да инвестира в левъридж или марджин договори с валута, като форекс, двоични опции и диаманти.
Първият обвиняем, който се казва Морган Хънт, е от Арлингтън, Тексас и е собственик на компанията Diamonds Trading Investment House. Вторият обвиняем, Ким Хекрофт (твърди се, че е от Балтимор, Мериленд), се съобщава, че е ръководил First Options Trading.
Според съобщението за пресата Хънт и Хекрофт са измамили поне двама инвеститори, започвайки през януари 2017 г. Обвиняемите се предполага, че са предлагали да инвестират в търговия, в полза своите клиенти чрез имейли и Facebook.
Сред другите обвинения CFTC спомена, че обвиняемите се представят за разследващ CFTC служител, както и че са използвали фалшиви официални документи като част от измамата за да се представят за генералния съвет на CFTC, с официалния печат на CFTC като част от измамата. Докато CFTC всъщност не участва в каквато и да е дейност, свързана с събирането на данъци, измамниците съобщиха, че са се представяли за служители на CFTC, за да изискват фалшиви плащания по крипто сметките.
В жалбата си в съда CFTC търсят компенсация за измамените инвеститори, премахване на незаконни печалби, граждански парични санкции и постоянни забрани за търговия и регистрация, както и постоянна забрана за по-нататъшни нарушения на разпоредбите на CFTC и Закона за стоковата борса.
По-рано тази седмица американски федерален окръжен съд постанови, че предполагаемо измамен крипто токен от фирмата „My Big Coin Pay“ е стока, привеждайки случая под юрисдикцията на CFTC.
Преди два дена друг финансов регулатор в САЩ, Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC), подаде обвинения срещу международния дилър на ценни книжа 1pool за предполагаемото предлагане на суапове, финансирани от Биткойн и базирани на ценни книжа.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.