Начало » Регулации

CFTC облекчава регулациите за крипто дериватите

31.03.2025 9:07 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
CFTC облекчава регулациите за крипто дериватите

Комисията за търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC) предприе важна стъпка, като отмени предишна директива, в която се предлагаше по-строг надзор на търговията с деривати върху дигиталните активи.

Този ход е сигнал за по-благоприятна регулаторна среда за криптовалутите, отразяваща промяната в начина, по който САЩ се отнасят към тези нововъзникващи финансови продукти.

CFTC оттегли два важни указателя – № 23-07 и № 18-14, които първоначално бяха предназначени да насочат вниманието към рисковете, свързани с клиринга на дигитални активи и листването на деривати върху криптовалути. Въведени през 2023 г., тези препоръки бяха загатнали за по-строг подход към регулирането на крипто продуктите. С последното оттегляне обаче CFTC цели да гарантира, че дериватите върху дигиталните активи се третират по същия начин като традиционните финансови инструменти, като тези, които се намират в мрежата на Етериум.

Това решение премахва регулаторните различия между традиционните финанси (TradFi) и дигиталните активи, проправяйки пътя за по-голямо участие на институционалните инвеститори в крипто пространството. В резултат на това пазарът на крипто деривати може да отбележи подобрена ликвидност и по-установена пазарна динамика, което ще му помогне да се разрасне и да узрее. Въпреки това CFTC подчерта, че макар регулациите да са облекчени, клиринговите организации все още трябва да отчитат уникалните рискове, които дигиталните продукти пораждат.

Тази промяна в нормативната уредба идва по петите на друго ключово събитие: Службата за валутен контрол (OCC) наскоро разреши на американските банки да предлагат услуги, свързани с криптовалути и стабилни монети, без да се нуждаят от предварително одобрение. OCC обаче даде да се разбере, че банките все още трябва да се придържат към строги практики за управление на риска, подобни на тези, изисквани за традиционното банкиране.

Въпреки че решението на CFTC бележи голямо отклонение от предишните крипто регулации, то е в съответствие с по-широката тенденция сред финансовите регулатори в САЩ да улесняват иновациите в пространството на криптовалутите, като същевременно поддържат разумни стандарти за управление на риска. Този развиващ се подход подчертава баланса между приемането на новите финансови технологии и осигуряването на стабилността на по-широката финансова система.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Binance прекрати спот търговията с USDT в Европа

Binance реши да преустанови спот търговията на Tether (USDT) в рамките на Европейското икономическо пространство (ЕИП), тъй като работи за спазване на новите крипто разпоредби на ЕС съгласно MiCA (Регламент за пазарите на крипто-активи).

01.04.2025 16:03 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Калифорния се стреми да защити Биткойн инвеститорите с нов закон

Калифорния предприема смела стъпка към защита на крипто инвеститорите с нови изменения, които превръщат съществуващия законопроект за финансово регулиране в специална рамка за дигиталните активи.

01.04.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Япония ще прекласифицира криптовалутите – какво да очакваме?

Японската агенция за финансови услуги (FSA) работи по предложение за изменение на съществуващите финансови закони с цел криптовалутите да попаднат в същата регулаторна рамка като традиционните финансови инструменти.

31.03.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Китай засилва крипто мониторинга, тъй като трейдърите заобикалят ограниченията

Ли Бин, високопоставен служител на Държавната администрация за валутен обмен (SAFE), подчерта ангажимента на агенцията да засили способността си да проследява и анализира влиянието на криптовалутите върху движението на капитали.

29.03.2025 21:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.