Все още няма яснота за статута на XRP като ценна книга, според председателя на CFTC, Хийт Тарбърт.
Хийт Тарберт, председателят на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC), предположи, че XRP , третата по големина криптовалута, може да бъде класифицирана като ценна книга от Комисията за ценни книжа и борси (SEC) по време на последното му интервю с Cheddar.
“Част от въпроса е, че споделяме нашата юрисдикция със SEC. Ако е ценна книга, тя попада под тяхната юрисдикция. Ако това е стока, тя попада под нашата. Така че ние работим в тясно сътрудничество със SEC през последната година, за да се замислим кой точно в коя категория попада.”
Тарбърт спомена, че Биткойн и Етериум са единствените цифрови активи, които попадат под юрисдикцията на CFTC.
Регулаторът позволява развитието на фючърсния пазар, давайки възможност на инвеститорите безопасно да закупят някой от двата одобрени цифрови актива, които са признати като стоки.
Тарбърт посочи множество предимства на фючърсите като откриване на цени, хеджиране и управление на риска, които помагат за легитимизиране на пазара.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.