Цените на петрола се понижиха за четвърти пореден ден, повлияни от очакванията около отложената среща на ОПЕК+ и предпазливите настроения, преобладаващи на по-широките финансови пазари.
Световният бенчмарк „Brent“ се потопи под $80 за барел, отбелязвайки петседмична серия на спад – най-продължителната от края на 2021 г. насам. Това понижение на цените на суровия петрол отрази спада на фондовите пазари.
Докладите, разкриващи по-бавен темп на нарастване на печалбите на китайските промишлени предприятия през октомври, засилиха опасенията за икономическата експанзия на най-големия вносител на суров петрол в света, допринасяйки за спада на цените на петрола.
Решаващата среща на ОПЕК+, първоначално насрочена за по-рано, беше отложена с четири дни до 30 ноември поради спорове за квотите между страните членки. Наблюдаваната слабост на фючърсите на суровия петрол накара търговците и анализаторите да очакват допълнителни мерки от страна на групата за затягане на пазара.
При сорта Brent се наблюдава спад от близо 20% от пика му в края на септември, което се дължи главно на увеличеното предлагане от държави, които не са членки на ОПЕК+, и на намаления риск, свързан с конфликта между Израел и Хамас. По-рано този месец Международната агенция по енергетика прогнозира връщане към излишък на пазара през следващата година.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.