Средната цена на жилищата в Съединените щати продължава да се покачва в резултат на високото търсене и ограниченото предлагане. В резултат на тези увеличения те стават все по-недостъпни за доходите на средното домакинство.
Данните за март 2022 г. показват, че средната цена на продадените съществуващи жилища се е увеличила с над 30% само за две години. Сега, основателят и главен изпълнителен директор на Compound Capital Advisors, Чарли Билело коментира това в Twitter на 26-ти април:
“Средната цена на нов дом в САЩ сега е 6.5 пъти по-висока от средния доход на домакинството. Жилищата никога не са били по-недостъпни в сравнение с доходите.”
След като продължи да придобива ипотечни облигации и да поддържа лихвените проценти на 0% за повече от две години, Федералният резерв в крайна сметка беше отговорен за създаването на втория жилищен балон през последните две десетилетия, според Билело.
Билело подчерта, че жилищният бум все още е силен, като цените на жилищата в Съединените щати достигат рекорден връх за 37 пореден месец. През последната година цените са се покачили с 20% и са направили повече от двукратно увеличение през последните десет години.
“Всеки голям [градски район] в САЩ отбеляза двуцифрено % увеличение на цените на жилищата през последната година, водено от Финикс, което е с 33% по-високо. Всички 20 града в индекса на 20-те града достигат рекордни стойности за 4-ти пореден месец.”
Също така си струва да се спомене, че САЩ не са единствената страна, в която се наблюдава огромно увеличение на цените на жилищата. Данните от испанския пазар на недвижими имоти показват, че интересът към сектора се е увеличил с 400% от ноември 2021 г.
По-специално, пазарът се очертава като безопасно убежище за инвеститори, изправени пред макроикономическа нестабилност, инфлация и покачване на цените, утежнени от продължаващата инвазия на Русия в Украйна.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.