Celsius Network удвои инвестициите си в копаене на Биткойн, добавяйки още $300 милиона.
В интервю в понеделник главният изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински каза, че инвестицията е направена за разширяване на нейния собствен хaшрейт за копаене на Биткойн (BTC) и капацитет на захранването в Северна Америка.
„Това са ангажименти за тази и следващата година – така че ние ще добавяме [майнинг] капацитет през цялото време до края на следващата година„, каза той.
Той отбеляза, че фирмата ще направи разбор на очаквания ръст на хашрейта през следващите месеци.
Тази инвестиция от $300 милиона следва $200 милиона, които Celsius инвестира по-рано тази година в оборудване за копаене на Биткойн и в капитал на компаниите за добив на Биткойн Core Scientific, Rhodium Enterprises и пул за добив Luxor Technologies. Core Scientific преминава през сделка за сливане с цел да стане публична, докато Rhodium е подал документи за първично публично предлагане в САЩ за $100 милиона.
Инвестицията поставя платформата за централизирано кредитиране и печелене на доходност на път да се превърне в една от големите фирми за добив на BTC в Северна Америка.
Машински каза, че Celsius вече разполага с оперативен флот за копаене от около 22,000 ASIC копачки, повечето от които са най-новото поколение на серия AntMiner S19 на Bitmain. Фирмата обяви по-рано този месец по време на конференцията на Bitmain в Дубай, че има и чакащи поръчки за най-новия модел AntMiner S19XP на Bitmain, който може да се похвали с изчислителна мощност от 140 терахаша в секунда (TH/s).
Увеличените инвестиции на Celsius са част от инфраструктурата за добив на BTC и бума за набиране на средства в Северна Америка, който се стреми да се възползва от възможността, създадена от репресиите на Китай срещу криптодобивния сектор.
„Много хора, които купуват машини, смятат, че конкуренцията просто няма да има [достъп до машини], но очевидно сега има много повече участници, повече играчи, така че наистина трябва да сте добър в този бизнес“, добави Машински.
Уникалното за Celsius е, че ще използва всички BTC, които копае, като част от съществуващия си бизнес за кредитиране. Компанията заема Биткойн на институции, за да печелят лихви и изплаща лихва, деноминирана в BTC, на клиенти, които депозират. Celsius обяви активи в размер от $28.6 милиарда към ноември.
Celsius започна да навлиза в криптодобивния сектор през 2020 г. и отпусна заеми и лизинг на оборудване на майнинг фирми като Core Scientific и Argo Blockchain за техните планове за разширяване на съоръженията.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Криптовалутите ще направят 100x докато фиатните валути се сриват
„Ние се грижим за копачите на криптовалути, които не искат да продават своите BTC и им даваме заем срещу техния Биткойн или тяхната хешираща мощност, за да могат по същество да ни изпращат BTC [като обезпечение], когато го копаят„, каза Машински. Но той добави, че компанията ще направи това само за машини, които са базирани в Европа или Северна Америка, а не в по-нестабилни региони.
Миналия месец Celsius обяви, че е набрала $400 милиона в кръг, ръководен от фирмата WestCap, което води оценката на компанията до $3 милиарда. Това се случи на фона на нарастващия регулаторен натиск върху доходоносните продукти на фирмата в САЩ.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.