Celsius Network, крипто заемодател, който вече не функционира, представи съвместно предложение за реорганизация, за да разреши неуредените си вземания и лихви по глава 11 от Кодекса за банкрута.
Като част от плана Celsius иска одобрение от съда за преобразуване на всички притежавани алткойни, с изключение на тези, предназначени за сметки за задържане или съхранение, в Биткойн и Етериум.
Конвертирането, което е планирано да започне на 1 юли, ако бъде одобрено, ще бъде извършено с усилия за постигане на максимална стойност.
Решението на Celsius да конвертира всички алткойни в Биткойн и Етериум служи на стратегически цели по няколко причини. На първо място, то позволява на компанията да рационализира операциите си, като се съсредоточи върху двете най-популярни и ценни криптовалути.
Това рационализиране опростява управлението на наличностите от криптовалути на Celsius и потенциално намалява разходите, свързани с притежаването и управлението на различни алткойни.
Второ, Биткойн и Етериум са широко признати и се търгуват на крипто пазарите, което гарантира по-висока ликвидност в сравнение с повечето алткойни.
Като държи Биткойн и Етериум, Celsius може лесно да купува и продава тези криптовалути, без да се притеснява за ликвидността на други алткойни.
Въпреки това Дейвид Адлер, адвокат, представляващ клиентите на Celsius, изрази опасения относно предложения от компанията план за реорганизация. В изявление Адлер твърди, че планът нарушава законите за потребителското кредитиране както на щатско, така и на федерално ниво.
#CelsiusBankruptcy #CelsiusNetwork BREAKING NEWS — Celsius just filed their plan of reorganization incorporating the Fahrenheit deal. https://t.co/IqiqdFbBhb pic.twitter.com/NskvQZxdL0
— David Adler (@DavidJAdler1991) June 15, 2023
Възраженията на Адлер са свързани най-вече с третирането на вземанията на дребно, които длъжниците са избрали да уреждат чрез режим на приспадане.
Според Адлер, въпреки че длъжниците изискват връщане на заемите, те не показват намерение да изпълнят договорните си задължения, като върнат обезпечението на кредитополучателите. Адлер твърди, че това представлява явно нарушение на законите за потребителското кредитиране.
Освен това Адлер критикува Celsius, че компанията не е успяла да се свърже с групата кредито получатели за период от шест до седем седмици. Той смята, че по-нататъшното удължаване на изключителните права е неоправдано и че Celsius трябва да представи „причина“, за да обоснове всяко удължаване.
Въпреки че Официалният комитет на необезпечените кредитори на Celsius Network вече е одобрил плана, страните, които се противопоставят, имат възможност да подадат писмени възражения по електронен път до съда.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.