Bybit, основен играч на пазара за крипто търговия, обяви нова функция, която позволява на потребителите да извършват плащания с помощта на дигитална рупия (eRupee).
Това допълнение има за цел да реши проблемите със сигурността, свързани с традиционните методи за банкиране, и да рационализира транзакциите за потребителите на индийската рупия INR.
Неотдавнашният ход на борсата, представен на 30 юли, е в отговор на отзивите на трейдърите относно опасенията за банковата сигурност.
Интегрирането на eRupee в Bybit предлага по-сигурно решение за плащане, основано на портфейлите, като се обръща внимание както на сигурността на транзакциите, така и на потребителското удобство.
Директорът по продажбите и маркетинга на Bybit, Джоан Хан, подчерта, че тази разработка има за цел да подобри потребителското изживяване и да привлече повече трейдъри към платформата, подкрепяйки нейния растеж и пазарно разширяване.
Тази промяна отразява по-широката тенденция към дигитални платежни решения в разрастващия се крипто сектор.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.