След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.
Атаката, при която бяха откраднати над $1.4 милиарда в стейкнат Етериум, и различни ERC-20 токени, остава най-големият крипто хак в историята.
Само за два дни наличностите от ETH на Bybit се покачиха от най-ниското ниво от 61,000 ETH до над 201,600 ETH, благодарение на комбинация от извънборсови покупки и спешна помощ от други участници в индустрията. По-специално, Binance, Bitget и Ду Джун от HTX Group допринесоха съответно с 50,000, 40,000 и 10,000 Етериум, за да помогнат за стабилизирането на борсата.
Бързото възстановяване насърчи продължаващото доверие на потребителите, тъй като Bybit също така обработи над 350,000 заявки за теглене с 99.9% степен на изпълнение в рамките на 10 часа след пробива.
Атаката, приписвана на Lazarus Group – севернокорейска хакерска група – компрометира мулти сиг Етериум портфейл на Bybit. Анализаторите предполагат, че пробивът е станал чрез измамна транзакция, която е подвела подписалите портфейла да разрешат вредна актуализация на смарт договор.
Въпреки финансовия неуспех, одиторът на борсата потвърди, че резервите на платформата все още надвишават задълженията ѝ, което гарантира, че средствата на потребителите остават сигурни.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.