Британският финансов регулатор Службaта за финансов контрол публикува нова законодателна декларация: отсега нататък крипто компаниите ще бъдат включени в категорията на бизнеси, наречени „REP-CRIM“.
Банки, бизнеси с крипто активи: „REP-CRIM“
Политиката на регулатора се промени, тъй като принуждава бизнесите, които работят с дигитални активи, да подават доклади за финансови престъпления, за да помогне на FCA да оцени потенциалните рискове от пране на пари.
Освен компаниите за криптовалути, FCA включи в този списък и „допълнителни фирми“. Като цяло сега новото правило се прилага за банки, строителни дружества, предприятия, извършващи дейности, свързани с MiFID, и бизнеси, свързани с крипто.
От този момент нататък всички те ще бъдат наричани „REP-CRIM“.
Тази декларация предлага допълнително фирми и бизнеси свързани с криптоактиви да бъдат включени в обхвата на възвръщаемостта въз основа на техните бизнес дейности и потенциалните рискове от пране на пари.
Тази актуализация е направена след консултацията с FCA през август миналата година. Сега броят на компаниите, които трябва да изпращат своите доклади за финансови престъпления, се е увеличил от 2500 на приблизително 7000, според изявлението.
Тези доклади дават на Службата за финансов контрол информация за показателите за потенциално пране на пари за тези компании въз основа на тяхната регулирана дейност, за да ги контролира по-добре.
Сега регулаторът обмисля разширяването на този списък с по-голям брой компании.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.