След като по-рано тази година алиансът БРИКС се разшири до девет официални членки, той привлича няколко потенциални нови участници, които желаят да се присъединят и да намалят зависимостта си от щатския долар.
На срещата на съюза през лятото на 2023 г. бяха поканени шест нови държави, като всички освен Аржентина и Саудитска Арабия приеха. На срещата на върха през октомври в Русия се очакват още покани. Освен това около 40 държави вече израиха интерес да се присъединят, като няколко от тях вече са подали официални заявления.
Сред заинтересованите страни е и Зимбабве. Министърът на отбраната на страната, Опа Мучингури-Кашири, обяви този интерес на международен форум в Русия, в който участваха БРИКС и страните партньори.
Други развиващи се страни също желаят да се присъединят, търсейки икономическа подкрепа. Целта на БРИКС е не само да се противопостави на щатския долар и икономическото господство на Запада, но и да издигне развиващите се страни.
Тази стратегия привлича все повече държави да подкрепят целта на блока да сложи край на господството на щатския долар в световната търговия.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.