Тъй като алиансът БРИКС се готви да се разшири през 2024 г., има сведения, че още африкански държави са готови да се присъединят към коалицията.
Няколко държави от целия континент са изразили интереса си да станат част от блока и официално са подали своите заявления. Въпреки че Южна Африка е един от основателите на алианса, на хоризонта се очертава възможността за отправяне на покани към допълнителни африкански държави.
Бъдещото включване на повече африкански държави е обещаваща перспектива за региона. Присъединяването към алианса дава възможност на африканските членове да създадат нови дипломатически връзки и да засилят глобалното си влияние. Това колективно начинание може да засили гласа им в международните дела, като им предостави платформа за разглеждане на актуални въпроси на световната сцена.
Неотдавнашните покани, отправени от БРИКС към Етиопия и Египет, предизвикаха ентусиазъм сред други африкански държави, които се стремят да последват примера им по време на предстоящата среща на върха на БРИКС, насрочена за това лято. С нарастващия акцент върху засилването на присъствието им в глобалния дискурс, както азиатските, така и африканските държави се стремят да се присъединят към влиятелни съюзи като БРИКС. Примамливите значителни икономически предимства мотивират много африкански държави да се борят за членство в уважавания блок БРИКС.
Освен това сътрудничеството с БРИКС обещава да насърчи засиленото икономическо сътрудничество на африканските държави. Чрез улесняване на трансграничната търговия, инвестиционните начинания и обмена на технологии това партньорство може да катализира устойчив промишлен растеж, да стимулира създаването на работни места и да стимулира иновациите, като по този начин подхранва дългосрочния икономически напредък на Африка. Като използват ресурсите и икономическите възможности, предлагани от богатите членове на БРИКС, африканските държави могат да извлекат значителни ползи.
Въпреки това стремежът към членство в БРИКС е свързан с определени съображения, а именно преминаването от зависимост от щатския долар. Обнадеждаващо е, че няколко африкански държави вече изразиха резерви към господството на зелените пари и започнаха да приемат алтернативи като китайския юан и местните валути. Тази промяна е сигнал за нарастващо желание на африканските държави да диверсифицират паричните си връзки, което потенциално може да улесни интеграцията им в алианса БРИКС.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.