Докладът за богатството на страните от БРИКС подчертава очаквания значителен ръст на богатството в пет града: Кейптаун, Бенгалуру, Шарджа, Джеда и Рияд през следващото десетилетие.
Според прогнозите Кейптаун ще бъде свидетел на значителен ръст на заможните жители, като до 2033 г. те ще се увеличат с 85%, както съобщиха от Pretoria News.
Бенгалуру, често наричан „Силициевата долина на Индия„, е на път да отбележи значителен ръст в броя на милионерите. Понастоящем, хората от този клас в града са приблизително 13,200, а прогнозите са, че до 2033 г. в него ще живеят над 30,000 милионери.
По същия начин се очаква значителен ръст на богатството и в Шарджа и Джеда, като в Шарджа, където понастоящем живеят 4,100 заможни лица, се очаква броят им да надхвърли 9,000 до 2033 г., а Джеда, с около 7,500 заможни жители, да надхвърли 15,000 до същата година.
Рияд, столицата на Саудитска Арабия, също е подготвена за рязко увеличаване на броя на милионерите, като се очаква заможното население да се удвои.
Понастоящем на територията на Рияд се намират около 18,200 заможни лица, а до 2033 г. се очаква броят им да достигне 35,000.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.