Goldman Sachs прогнозира, че до 2075 г. членки на БРИКС ще притежават едни от най-големите икономики в света.
През следващите 50 години вероятността САЩ да запазят статута си на икономическа суперсила ще намалее значително. Очаква се развиващите се страни да надминат САЩ в различни важни сектори, включително търговията, технологиите и финтех.
Според Goldman Sachs се очаква две държави от БРИКС да оглавят световната икономика, като изместят САЩ на трето място.
Предвижда се Китай да има икономика на стойност $57 трилиона, а Индия да е на второ място с $52.5 трилиона. От друга страна, прогнозите са, че до 2075 г. САЩ ще заемат третото място с икономика от $51.5 трилиона.
Освен това от институцията прогнозират значителен икономически растеж и за други членове на БРИКС. Икономиката на Бразилия се очаква да достигне $8.7 трилиона, на Русия – $6.9 трилиона.
Икономиката на Саудитска Арабия също може да нарасне до $6.1 трилиона, въпреки че страната все още не е приела поканата да се присъедини към БРИКС.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.
Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отбеляза значително ускорение в приема на криптовалутите от институционалните инвеститори, което се дължи до голяма степен на нарастващата популярност на спот борсово търгуваните фондове и увеличената употреба на Coinbase Prime сред големите корпорации.