Неотдавна БРИКС прие нови държави, а именно ОАЕ, Египет, Иран и Етиопия, като разшири членството си до общо 10 държави през 2024 г., с което укрепи финансовата си мощ.
Въпреки този растеж обаче Аржентина зае позиция против присъединяването към БРИКС при новоизбрания си президент Хавиер Милей, изразявайки скептицизъм към групата. Освен това Саудитска Арабия все още не е решила напълно дали да се присъедини към алианса.
На фона на това разширяване възникват спекулации дали БРИКС ще се преименува с ново име. Руският дипломат Юрий Ушаков отговори на този въпрос, като потвърди, че БРИКС възнамерява да запази сегашното си име поради широкото му разпознаване в световен мащаб.
Той подчерта значението на запазването на приемствеността в рамките на алианса, включително на неговите основатели, въпреки приемането на нови държави.
Предстоящата 16-та среща на върха на БРИКС, насрочена за октомври в руския регион Казан, може да бъде свидетел на по-нататъшно разширяване с включването на допълнителни развиващи се страни.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.