Въпреки че САЩ и Европейския съюз наложиха строги санкции на Русия, приходите й от петрол значително нараснаха.
Само през юни приходите на страната от нефт и газ са нараснали с над 50%, достигайки $9.4 милиардав сравнение с предходната година. Този напредък е забележителен, като се има предвид, че много от действията са насочени към отслабване на руската икономика.
Това се случи след миналогодишния 23.9% спад на приходите от петрол, след което Русия диверсифицира каналите за дистрибуция и промени цените, за да остане конкурентоспособна въпреки санкциите, като по този начин компенсира първоначалните си загуби и затвърди нови търговски отношения.
Възстановяването на приходите от петрол в Русия оказва влияние върху блока БРИКС, като се възползва от икономическата устойчивост на страната и укрепва международните им позиции.
Например Индия спести значително от закупуването на петрол от страната на по-ниски цени, което помогна за стабилизиране на икономиката ѝ в условията на глобални колебания, докато Китай увеличи енергийните си резерви чрез по-голям внос на руски суров петрол.
Тази промяна в крайна сметка може да помогне в оспорването на икономическото господство на Запада.
Висши мениджъри в две от най-големите банки в Америка продължават да изтеглят голяма част от личните си акции.
През 2025 г. американският долар се сблъска с големи трудности, като от началото на годината досега се понижи с близо 9.5%, а индексът DXY спадна до 98.06.
Откакто президентът Доналд Тръмп поднови търговската война на 1 февруари 2025 г., предпочитаните инвестиции на Робърт Кийосаки – Биткойн, злато и сребро – отбелязаха смесени резултати.
Арканзас Сити официално отмени планирания си проект за добив на криптовалути след силна съпротива от страна на жителите и ключови заинтересовани страни.