Според съветника на руския президент Юрий Ушаков от януари 2025 г. 9 държави ще се присъединят като партньори на съюза.
Това са Беларус, Боливия, Индонезия, Казахстан, Куба, Малайзия, Тайланд, Уганда и Узбекистан . Тези държави могат да предлагат инициативи, но няма да участват в гласуването или одобряването на документи.
Разширяването следва Казанската декларация от XVI среща на върха на БРИКС, на която държавите членки одобриха тази нова рамка за партньорство, за да привлекат повече държави, заинтересовани от мисията на блока.
Основан през 2009 г., БРИКС – включва Бразилия, Русия, Индия, Китай и Южна Африка и има за цел да засили влиянието на нововъзникващите икономики и да се противопостави на доминираните от Запада глобални институции. Коалицията се фокусира върху икономическото изравняване, алтернативните финансови системи и намаляването на зависимостта от американския долар.
БРИКС няма официална харта, но работи с консенсус, като провежда годишни срещи на върха за определяне на приоритетите. Основните цели включват:
Предстоящото добавяне на девет партньорски държави отразява стремежа на БРИКС да продължи да укрепва влиянието си на световната арена.
В смела стъпка за съчетаване на традиционни сектори със стратегия за дигитални активи, главният изпълнителен директор на „Bitcoin Magazine“ Дейвид Бейли е начело на сливането между неговата компания Nakamoto, специализирана в Биткойн, и доставчика на здравни услуги KindlyMD.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.