Държавите от БРИКС, Русия и Китай, обединиха усилията си, за да дадат важен урок на щатския долар на международните пазари.
Това съвместно усилие бележи отклонение от преобладаващата доминация на щатския долар и произтича от недоволството от налагането на санкции от Белия дом на развиващите се нации. Инициативата за проучване на алтернативи на долара набра скорост благодарение на тези действия.
Според руския дипломат Юрий Ушаков създаването на нова валута в рамките на БРИКС има първостепенно значение за намаляване на зависимостта от щатския долар,
Това настроение резонира с по-широките цели на алианса БРИКС, който дава приоритет на използването на местни валути за трансгранични транзакции. Ушаков подчерта ангажимента на алианса за създаване на автономна платежна инфраструктура, независима от щатския долар.
Предвидената валутна платежна система на БРИКС е готова да интегрира иновативни технологии като блокчейн и дигитални финансови активи. Ушаков подчерта вярата на алианса в използването на авангардни инструменти за реализиране на тази це
Той подчерта приобщаването и достъпността на предложената платежна система, целяща да задоволи нуждите на правителствата, бизнесите и физическите лица, като същевременно намалява господството на щатския долар.
Трябва да се отбележи, че Русия наскоро прие законодателство, позволяващо глобални търговски сетълменти в цифрови финансови активи (DFA), подчертавайки проактивния подход на БРИКС в оспорването на хегемонията на щатския долар.
Дискусиите относно потенциала на валутата на БРИКС вероятно ще заемат видно място на предстоящата 16-та среща на върха, която ще се проведе в руската област Казан.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Can India trust this new currency domain because china is worst & aggressive in dominating then American were World countries have already seen how china was behaving with control of supply chain Industry were all major countries starting to withdraw on Chinese dependent