Неотдавнашен доклад подчертава нарастването на интереса към алианса БРИКС, като 36 държави са изразили желанието си да се присъединят през 2024 г.
Потвърждавайки това развитие, външният министър на Южна Африка Наледи Пандор заяви, че всичките 36 държави официално са подали молбите си да станат част от алианса. Трябва да се отбележи, че всички тези кандидати са класифицирани като развиващи се икономики.
Този приток на интерес подчертава нарастващото схващане сред развиващите се нации, че съюза БРИКС е обещаващ за положително трансформиране на техните икономики. Стремейки се да намали зависимостта от щатския долар и да насърчи използването на местни валути при трансгранични транзакции, БРИКС се разглежда като привлекателен път за тези нации.
Въпреки че конкретните имена на 36-те заинтересовани страни не бяха разкрити от Пандор, привлекателността на използването на местни валути вместо щатския долар резонира силно сред развиващите се нации. Мнозина виждат тази промяна като средство за укрепване на вътрешните им икономики, като дадат предимство на собствените си валути.
Потенциалното добавяне на три дузини държави към алианса може да окаже значителен натиск върху щатския долар, тъй като тези нации се стремят да намалят зависимостта от него.
Въпреки това, разширяването на БРИКС ще изисква щателно разглеждане, тъй като съществуващите членове обмислят процеса на въвеждане. Всеки амбициозен член трябва да отговаря на специфични критерии, за да влезе в алианса. Сред 36-те кандидати само няколко избрани могат да получат покани да се присъединят към БРИКС през 2024 г.
Алиансът провежда задълбочени оценки, за да оцени приноса, който тези 36 страни могат да предложат за растежа. Независимо дали по отношение на финансови вноски или политическо влияние, амбициозните членове трябва да представят нови предложения, за да обогатят колективните цели на алианса.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.