Brave може да е противоречив поради миналото на основателя си и криптовалутата си, но браузърът има някои особено изискани функции.
От версия 1.19.x потребителите могат да добавят още една функция към списъка с възможности на Brave – той вече поддържа децентрализираната алтернатива на HTTP(S) IPFS (InterPlanetary File System), която стартира през 2015 г.
За разлика от HTTP(S), IPFS не разчита на централни сървъри, за да изтеглят съдържание, което позволява на хората да избягват цензурата и сървърните прекъсвания.
Можете да разглеждате протокола като за торент файлове: компютрите са възли, живеещи в peer-to-peer мрежа, като всеки разпространява своето копие на съдържанието.
Ако един възел се провали, друг може да скочи и докато има поне един възел, съдържанието не може да бъде свалено.
IPFS също не разчита на DNS (Domain Name Servers), което го прави още по-устойчив срещу атаки или прекъсвания. Можете да прочетете повече за протокола на уебсайта на IPFS.
Когато за първи път посетите IPFS адрес на Brave, браузърът първо ще зареди URI чрез публичен HTTP шлюз.
Под адресната лента Brave ще покаже информационна лента, която ви пита дали искате вместо това да използвате локален възел за зареждане на уебсайта на IPFS. Когато се включите, самият ви браузър се превръща във временен хост на съдържанието, което гледате, като носи със себе си някои последици за поверителността (други възли на IPFS могат да виждат заявките, които правите, и съдържанието, което обслужвате).
Ще можете да смекчите това с режима Tor на Brave в бъдеще, въпреки че точно сега, последиците за поверителността са причина IPFS да не работи в режим „инкогнито“ или на Tor.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп официално подписа мащабния си политически законопроект, превръщайки го в закон и утвърждавайки един от най-съществeните законодателни актове от неговото управление.