Агенцията за хранителни стандарти на Обединеното кралство (FSA), контролираща безопасността, обяви в понеделник, че успешно е пуснала система за мониторинг на веригата за доставки, базирана на блокчейн.
Опитът проследява месо, произведено в неназована кланица за говеда, осигурява „по-голяма прозрачност“ по цялата верига на доставки, съобщава прессъобщението. Както кланицата, така и FSA проследяваха данните, предоставени в процеса.
Ръководителят на информационното управление на FSA, Сиан Томас, заяви в изявление, че неговата агенция смята, че „блокчейн технология може да добави реална стойност към част от хранителната промишленост“.
По-специално е била избрана кланица, защото нейната „работа изисква много инспекция и сортиране на резултатите“, каза той.
Той добави:
Нашият подход е да развием стандарти за данни с индустрията, които ще направят теоретична реалност и съм доволен, че сме успели да покажем, че блокчейн наистина работи в тази част от хранително-вкусовата промишленост. Мисля, че сега има големи възможности за индустрията и правителството да работят заедно, за да разширят и развият този подход.
След пилота ще бъдат тествани допълнителни програми, които да дадат на фермерите достъп до данни за техните животни през юли.
Въпреки че това проучване може да е било първият път, когато регулаторната агенция използва блокчейн за наблюдение на веригите за доставка на храни, различни търговци на дребно вече започнаха да експериментират с използването на случая. Walmart, JD.com, Alibaba, Cargill и CBH Group са само част от фирмите, които използват блокчейн за проследяване на хранителни продукти.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.