Новата децентрализирана платформа гарантира, че създателите на дигитална медия ще получават каквото им се полага.
Qravity създаде пространство, където визионерите си сътрудничат по-ефикасно и изгодно при създаването на цифрови медии. Това включва филми, видео игри, музика, електронни книги и приложения. Платформата ще служи и като пазар, където потребителите и дистрибуторите могат да закупят или да наемат това оригинално съдържание. Построен върху блокчейна на Етериум , платформата използва виртуални токени, за да записва напредъка на всеки проект и да гарантира, че всеки член на екипа има дял. Тогава Qravity разпределя печалбите, получени от съдържанието, между своите създатели и основателя на проекта според съответните им дялове.
Основателят и главният изпълнителен директор на компанията, Дейвид Брандстатър, каза на Cointelegraph:
Qravity проследява задачите по такъв начин, че творческите членове получават дял в съдържанието, с което са помагали. Например, човек, който пише текст за песен, получава дял от, да речем, пет процента от приходите на песента. Всеки път, когато някой купи тази песен, текстописецът получава пет процента от това плащане.
Създателите на съдържание получават неизменен и прозрачен запис на своите дялове в проекта под формата на токен, наречен QPT.
Учредителите на проекта разпределят фиксирани количества QPT на задачи според собствени критерии, като сложност на задачите или очаквано време, необходимо за завършване на дадена задача. Учредителите могат също така да определят количеството QPT, което получават при завършването на проекта.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.