Южна Корея обяви, че ще "подхранва" осем сектора на местната икономика, включително блокчейн, като инвестира около $4,4 милиарда през следващата година, съобщава местният медиен център Yonhap в понеделник, 13-ти август.
Според резултатите от срещата на финансовото министерство на страната, правителството избра да увеличи размера на разходите, изразходвани за области като блокчейн, големите данни и изкуствения интелект (AI) с 65% от оценките за 2018 г.
„Мерките ще спомогнат за улесняването на икономиката на платформата, което от своя страна ще спомогне за ускоряване на иновационния растеж“, се казва в изявлението на министерството.
През следващите пет години тази цифра може да нарасне до 2 пъти, добави финансовият министър Ким Донг-юн.
Като добави към средносрочните си планове, министерството на финансите също така разкри, че ще „подхранва“ 10 000 специалисти в същите сектори през 2023 г. на стойност около $53 милиона.
Подкрепата на блокчейн технологията не е нищо ново за Южна Корея, тъй като Сеул има все по-нарастващ интерес към осигуряването на своето място на върха на иновациите в световен мащаб.
През септември ще се проведе специална схема за обучение на младежи, спонсорирана от Министерството на науката и информационните технологии на страната, съсредоточена върху блокчейн, AI и други области, като средство за облекчаване на младежката безработица и за намиране на обещаващите кандидати правите позиции.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.