Милиардерът „Уилям“ Динг Лей току-що закупи дома на Илон Мъск с площ от 16,000+ квадратни метра в Бел Ер, Калифорния за $29 милиона.
Динг купи основната резиденция на Илон Мъск с отстъпка от първоначалната искана цена от $30 милиона, съобщава Wall Street Journal. Динг е китайски национален и технологичен предприемач, който беше най-богатият човек в Китай през 2003 г. Днес той има нетна стойност от над $25 милиарда и е известен с основаването на NetEase, китайска интернет компания, която е вторият по големина издател на видео игри в Китай след Tencent.
Динг е инвеститор в Arcblock.io, платформа, която има за цел да изгради, управлява и внедрява следващото поколение децентрализирани приложения и блокчейн опит, използвайки крипто актива ABT. Пристигането на Динг в Arcblock.io беше обявено за първи път през януари 2018 г.
Той плати за имението на Мъск в брой, след като технологичният предприемач обяви, че ще се отърве от „почти всички физически вещи“ и ще продаде домовете си.
Мъск е собственик на дома от 2012 г., когато го закупи за $17 милиона. Той все още притежава пет други резиденции в Бел Ер, както и разпръснато 47-декарно имение в Северна Калифорния.
Динг притежава и имение в Атертън, Калифорния, което се намира в сърцето на Силициевата долина. Динг закупи този имот за $17,7 милиона през 2011 г.
Самите снимки на къщата можете да откриете тук.
Китай предприема тихи, но решителни стъпки за повишаване на статута на юана в глобалните финанси, като се възползва от последните геополитически промени и търговски преговори, за да увеличи обхвата на валутата.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $100,000 е само част от една много по-голяма история: Криптовалутите се доближават все повече до мейнстрийма и някои от най-големите имена в технологичния сектор искат да се включат.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.