Основателите на крипто борсата Gemini, Тайлър и Камерън Уинкълвос, заявиха, че са отворени да се присъединят към Libra Association на Марк Зукербърг.
Изглежда, че близнаците, които до скоро бяха в центъра на дело за собствеността върху уебсайта на Facebook, няма да позволят на минали спорове да се намесват във възможността за партньорство с новата криптовалута на медийния гигант.
Според интервю за CNN, Камерън заяви, че Libra представлява стъпка към масовото приемане на криптовалутите, подчертавайки:
„Мисля, че в бъдещето ще има ден, в който няма да можем да живеем без криптовалути или да си представим света преди тях.“
Все още не е известно дали Gemini ще се присъедини към Libra Association, но активното участие на Уинкълвос в популяризирането на криптовалутите и тяхната регулация може да ги превърне в основен кандидат за Facebook.
Основателите на Gemini разкриха, че обмислят да се присъединят към Libra Association, нов консорциум за управление на предстоящата криптовалута на Facebook. В момента асоциацията има 28 учредители и се очаква да достигне 100, до момента, в който ще стартира проекта.
Те също така заявиха, че първо трябва да научат повече за детайлите на проекта, преди да вземат решение да се присъединят към Асоциацията и дали ще въведат подкрепа за Libra на Gemini.
Libra Association не направи коментари по отношение на партньорство с Уинкълвос.
Камерън Уинкълвос сподели:
„Интернет компаниите трябва да имат криптовалута и мисля, че много от тях мислят за създаване на собствени проекти за монети. Вероятно наблюдават Libra и Facebook, за да видят как ще се развият нещата.“
Той вярва, че гиганти като Amazon, Apple, Netflix и Google също ще се стремят да пуснат свои криптовалути.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.