Българският финансов министър Асен Василев каза в интервю за Bloomberg, че правителството проучва възможности за механизъм за крипто плащане в краткосрочен и средносрочен план.
Василев заяви, че продължават разговорите с играчите на крипто индустрията, както и с централната банка. Министърът, който отказа да даде повече подробности, затвори вратата за възможността страната да се превърне в център за копаене на криптовалута.
Смята се, че България, която е член на Европейския съюз, контролира над 200,000 BTC на стойност $6 милиарда днес.
През май 2017 г. българските служители на реда конфискуваха над 200,000 BTC след операция срещу организирана престъпна група. Какво е направила държавата с тези иззети BTC и дали са ги продали или не, остава неясно оттогава.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Майкъл Новограц предложи облог за $1 милион на Биткойн критика Питър Шиф
Като член на Европейският съюз, България е една от 8-те дъжави, които все още не са приели еврото и не биха имали ползва от това да интегрират дигитално евро.
През юни 2021г., правителството на България и представители на БНБ обявиха, че възнамеряват да приемат еврото през 2024 г. Президентътна Европейската централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард, каза през март, че дигиталната валута може да не бъде представена преди 2025 г.
В четвъртък акциите в САЩ преживяха сериозен спад, като това бе най-сериозният еднодневен упадък от 2020 г. насам.
Fidelity предприема смел ход в крипто пространството, като предлага нови пенсионни сметки, които позволяват на американците да инвестират в дигитални активи с минимални такси.
Главният изпълнителен директор на Robinhood Влад Тенев смята, че токенизацията на традиционните активи може да изиграе ключова роля за укрепване на позициите на американския пазар на акции в световен мащаб.
Стабилна монета загуби връзката си с щатския долар в сряда сутрин след твърдения, че компанията зад проекта, базирана в Хонконг, е изправена пред фалит.