Българският финансов министър Асен Василев каза в интервю за Bloomberg, че правителството проучва възможности за механизъм за крипто плащане в краткосрочен и средносрочен план.
Василев заяви, че продължават разговорите с играчите на крипто индустрията, както и с централната банка. Министърът, който отказа да даде повече подробности, затвори вратата за възможността страната да се превърне в център за копаене на криптовалута.
Смята се, че България, която е член на Европейския съюз, контролира над 200,000 BTC на стойност $6 милиарда днес.
През май 2017 г. българските служители на реда конфискуваха над 200,000 BTC след операция срещу организирана престъпна група. Какво е направила държавата с тези иззети BTC и дали са ги продали или не, остава неясно оттогава.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Майкъл Новограц предложи облог за $1 милион на Биткойн критика Питър Шиф
Като член на Европейският съюз, България е една от 8-те дъжави, които все още не са приели еврото и не биха имали ползва от това да интегрират дигитално евро.
През юни 2021г., правителството на България и представители на БНБ обявиха, че възнамеряват да приемат еврото през 2024 г. Президентътна Европейската централна банка (ЕЦБ), Кристин Лагард, каза през март, че дигиталната валута може да не бъде представена преди 2025 г.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.
Хайпът около блокчейн гейминга значително е затихнал, но експерти от бранша предполагат, че това затишие може да е знак за нещо положително: Узряване.
Според Мат Хуган, главен инвестиционен директор на Bitwise, неотдавнашното поскъпване на Биткойн може да е само началото, като той вижда възможност водещата криптовалута да удвои стойността си до края на годината.
Все повече финансови институции се обръщат към стабилните монети, не само с цел намаляване на разходите, но и като основа за бъдещ растеж.