С нарастването на опасенията относно потенциалния срив на щатския долар BlackRock, най-големият мениджър на активи в света, сподели притеснения си относно увеличаващият се дълг на САЩ.
Освен това според експертите на компанията това може да стимулира институционалния интерес към Биткойн като алтернативен актив.
В неотдавнашния си доклад главният ETF инвестиционен директор, ръководителят на крипто отдела и ръководителят на глобалния макроотдел за фиксирана доходност на BlackRock очертаха потенциала на Биткойн като хедж срещу икономическата нестабилност, породена от нарастващите опасения за американския и глобалния дълг.
„Тази ситуация накара някои да нарекат Биткойн „втората поправка на парите“, отбеляза Ерик Балчунас, ETF анализатор в Bloomberg Intelligence. Освен това той посочи, че дългът на САЩ нараства с $1 трилион на всеки 100 дни, без признаци за забавяне.
Докладът на BlackRock също така подчерта как тази динамика е отразена в други държави, изправени пред значително натрупване на дълг. Това нарастващо дългово бреме предизвика интереса на институциите към Биткойн, които го разглеждат като хедж срещу традиционните валути.
BlackRock, която управлява активи на стойност около $10 трилиона, описа BTC като „уникален диверсификатор“, който може да смекчи икономическите и политическите рискове.
Макар че в краткосрочен план Биткойн е корелирал с акциите и други рискови активи, документът на BlackRock подчертава как в дългосрочен план основните му фактори се различават от традиционните инвестиции.
Почти шест месеца след пускането на Bitcoin Core 27.0 екипът за разработване на Биткойн пусна нова версия – Bitcoin Core 28.0.
Добре познатият крипто анализатор “Credible Crypto” изглежда бичи настроени към Solana (SOL), като същевременно сподели вижданията за XRP и Curve DAO (CRV).
Спекулациите около загадъчната самоличност на Сатоши Накамото, основателя на Биткойн, нараснаха с разпространяването на информацията за нов документален филм на HBO.
Доста пазарни участници поддържат положителна перспектива за Биткойн с наближаването на четвъртото тримесечие, обусловена от стабилни макроикономически фактори и институционални инвестиции.