BlackRock стартира 2025 г. с нетни постъпления в размер на $84 милиарда, задвижвани от рекордно търсене на нейните iShares ЕТF-и и нарастващ интерес към частните пазари.
Въпреки спада от 70% на тримесечните постъпления от четвъртото тримесечие на 2024 г., най-големият мениджър на активи в света все пак отбеляза 3% годишен ръст на управляваните активи (AUM), които сега възлизат на $11.6 трилиона.
Като забележителен акцент iShares ETF привлече $107 милиарда входящи потоци през първото тримесечие – исторически максимум за първото тримесечие. От тях $3 милиарда, или 2.8%, отидоха в продукти с дигитални активи, което е сигнал за продължаващ институционален апетит към инвестиции, подкрепени с крипто, дори когато други емитенти отбелязаха отливи.
Макар че дигиталните активи остават малка част от цялостния бизнес на BlackRock – съставляват едва 0.5% от общия AUM и по-малко от 1% от дългосрочните приходи, сегментът вече разполага с активи на стойност $50.3 милиарда, като през тримесечието са генерирани базови такси в размер на $34 милиона. Това се случва в момент, когато други големи играчи в пространството на крипто ETF-ите, включително Grayscale, отбелязаха отдръпване на инвеститорите, като CoinShares отчете $1.4 милиарда в отлив от крипто ETF-ите на Grayscale от началото на годината до началото на април.
Стратегиите за частни пазари също постигнаха добри резултати, като добавиха $9.3 милиарда входящи потоци за BlackRock през тримесечието.
Въпреки цялостното забавяне на тримесечните постъпления, главният изпълнителен директор Лари Финк определи резултатите като солидно начало на годината, като подчерта 6% органичен ръст на базовите такси на фирмата – най-силният ръст за първото тримесечие от 2021 г. насам. Той изтъкна фокуса на компанията върху дългосрочните структурни възможности и насочването на клиентите през сложната пазарна среда.
Резултатите на BlackRock за първото тримесечие сочат диверсифицираната сила на компанията в различните класове активи, като същевременно загатват за нарастващото привличане на продукти с дигитални активи в рамките на традиционните инвестиционни рамки.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Тъй като Биткойн (BTC) възвръща стабилността си, а алткойните започват да проявяват признаци на активност, оптимизмът на инвеститорите отново се увеличава.