Ripple, компанията, която е зад третата по големина криптовалута, спрямо пазарна капитализация, наскоро нае Kahina Van Dyke като нов старши вицепрезидент по бизнес и корпоративно развитие, според официално изявление от 11-ти юли.
На новата позиция Van Dyke ще бъде отговорна за осигуряването на Ripple със стратегически партньорства за международни финансови услуги, като се съсредоточи върху разработването на „ново глобално технологично решение за международни плащания“.
Van Dyke се присъедини към „Ripple“, за да „премахне триенето при трансграничните плащания“, като „установи партньорства и приложи технология за промяна на индустрията“, каза тя в прессъобщението.
На въпроса кой е „най-предизвикателният проблем при плащанията днес“, Van Dyke отбеляза остарялата система от трансгранични транзакции, твърдейки, че това е „един от най-сложните и многообразни проблеми в плащанията“. Тя каза, че глобалната платежна система, която е построена преди почти 40 години, „вече не отговаря на нуждите на бизнеса в реално време“.
Van Dyke подчерта необходимостта от предоставяне на компании, както и на физически лица, с начин за обмяна на „малки и големи суми пари, по-бързо и на по-ниска цена“, заявявайки, че системата трябва да бъде „по-гъвкава и прозрачна“ от тази, разработена за големи корпоративни транзакции „преди десетилетия“.
С повече от 20 години опит в областта на банковото дело и финтех, Van Dyкe има водещи позиции в Mastercard и Facebook. Според профила си в LinkedIn, тя работи повече от две години като глобален директор на финансовите услуги и партньорствата за плащания във Facebook, разработвайки нови платежни решения и финансови услуги.
По-рано през юни, шефът на Ripple, Дейвид Шварц, заяви, че е малко вероятно банките да използват блокчейн технологията, за да обработват международните плащания, като се позовават на проблеми с мащабируемостта и неприкосновеността на личния живот.
По-рано тази седмица съвместно проучване на Imperial College и търговската платформа eToro на Великобритания заяви, че криптовалутите като Биткойн (BTC), имат потенциал да се превърнат в основно средство за плащане, особено поради способността им да подобряват трансграничната система за плащане.
След месеци на пазарна нестабилност, притежателите на Eтериум отново са на печалба.
Internet Computer Protocol (ICP) отбеляза подновен интерес от страна на инвеститорите, като се повиши с 6.7% през последния ден и с над 19% през този месец.
Един малко известен токен в SocialFi пространството прави фурор, след като донесе астрономически печалби на няколко ранни поддръжници.
Canary Capital преразгледа заявлението си за спот Solana ETF, което е знак за по-амбициозна стратегия чрез интегриране на стейкинг функции.