Камила Русо, финтех журналист, казва, че сделките с водещата криптовалута не са толкова прикрити, колкото повечето хора са били подведени да вярват.
Русо получи откровението относно сделките с Биткойн, след като разговаря с агент на ФБР, който е запознат с крипто пространството. Тя каза, че повечето потребители вярват, че криптовалутите са анонимни. Те са по-скоро „псевдонимни“, т.е. не са наистина анонимни и така лесно могат да бъдат проследени, след като са свързани с IP адрес.
Според агента на ФБР, който също е бил блокчейн анализатор, решаването на случаите свързани с пране или черния пазар е „разходка в парка“ за агенцията, така че властите се радват да получат такива случаи поради лекотата на проследяване на Биткойн сделките, използвани в престъпленията, съобщи Русо.
Тя посочи още, че само 10% от потребителите на Биткойн го използват като цифрова валута, за да платят за стоки и услуги. Тя каза:
Виждаме много малко фундаментално използване на Биткойн, както му е самото предназначение – дигитални пари.
Всъщност тя каза, че BTC се използва по-често за изпиране на пари в наши дни, отколкото за „легитимни“ плащания.
BTC транзакциите на черния пазар, изпирането на пари и всичко това, все още са по-голям случай за използване на Биткойн, отколкото паричните преводи и трансграничното прехвърляне – нещо като легитимни случаи на използване
Tова е защото Ethernet нодовете са по-равномерно разпределени по целия свят, докато 56% от Биткойн възлите са от центровете за данни. Това е само един от алткойновете, който е доказано по-децентрализиран от Биткойн.
Ще изглежда, сякаш Биткойн трябва да работи върху основната си технология, за да подобри анонимността на транзакциите или един от най-добрите токени за поверителност, който предлага по-голяма анонимност, с по-добра защита на неприкосновеността на личния живот може да заеме мястото на BTC.
Децентрализацията за подобряване на сигурността на мрежата също е важно подобрение, което биткойн очевидно трябва да направи, тъй като по-новите криптовалути като Ripple ( XRP ) също ще поемат в тази насока, точно както Найджъл Грийн предсказа, че новите технологично развити криптовалути ще доминират Биткойн в бъдеще.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.