Биткойн прекара още един ден в консолидация след резки движения и в двете посоки миналия месец.
По отношение на цената, BTC прекара още един ден, търгувайки се в рамките на своя диапазон около $ 9,000. Според графиките на „Tradingview„, тя се е повишила от $ 9,100 до $ 9,250 в рамките на последните няколко часа, като отчита печалба от 1,5% за деня. Всъщност няма какво толкова да се подчертае, тъй като търговията в обхвата продължава.
Фактът, че след впечатляващото рали миналия уикенд не е имало масово отхвърляне, е бичи. Допълнителни печалби могат да бъдат реализирани в краткосрочен план.
В дългосрочен план те са на практика гарантирани, поради редица положителни фактори.
Съоснователят и партньор на „Morgan Creek Digital„, Антъни Помплиано, отбеляза набъбването на бичи сантимент при Биткойн в неотдавнашна публикация.
“195 дни до следващия Биткойн халвинг. По-малко от 3 милиона биткойна остават не изкопани. Хеш-рейтът продължава да достига нови максимуми постоянно. Гледаме как най-силната компютърна мрежа в света продължава да става все по-силна и силна.”
Трябва да се отбележи обаче, че халвингът на Лайткойн предизвика впечатляващо рали, въпреки че всички печалби бяха изтрити доста бързо.
Макроикономическите будят скептицизъм, тъй като светът очевидно е на ръба на поредната рецесия.
В САЩ, Федералният резерв отново манипулира финансовите пазари със своите инжекции и понижаване на лихвените проценти. Това насърчава хората да харчат и заемат, а не да спестяват.
Дори в Китай, който през последните години процъфтява, дългът на домакинствата се увеличава и спестяванията намаляват, тъй като хората се стремят към по-материалистичен начин на живот и заемат повече отколкото могат да си позволят да върнат.
Фиатната система очевидно има сериозни недостатъци, както хората от Венецуела и Аржентина разбраха тази година. Хиперинфлацията и екстремните мерки за контрол на капитала създадоха огромно търсене на Биткойн на OTC платформите.
Академикът по икономика, Сайфедан Амос, посочи недостатъците на фиатните пари и банковата система.
“Реалната цена на Биткойн е в хардуера и електричеството, необходими за опериране на мрежата. Реалната цена на Фиат е стотиците милиони смъртни случаи по ръцете на правителствата, станали могъщи в следствие инфлацията.”
Банките бяха отговорни за последния световен икономически срив и те ще бъдат отговорни за следващия. Фактът остава, Биткойн решава тези проблеми, както е проектиран да се направи.
Биткойн продължава да привлича вниманието, след като премина границата от $111,000, а някои анализатори вече прогнозират още по-значителни възходи до края на тримесечието.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Историческият скок на Биткойн над $111,000 тази седмица поднови спекулациите за това докъде може да стигне ралито – някои анализатори вече прогнозират $200,000 до края на 2025 г.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.