Според нов доклад, публикуван от Международния валутен фонд, Биткойн, най-голямата криптовалута в света, консумира един милион пъти повече енергия от кредитните карти. Изчисленията в него се основават на академични публикации и публикации от частния сектор.
Докладът, който е написан от Ксавие Лавайсиер, Герман Вилегас Бауер и Итай Агур, показва също, че дигиталните валути на централните банки (CBDC) и някои частни криптовалути всъщност са по-ефективни от традиционните платежни системи.
Към днешна дата кредитните и дебитните карти представляват огромното мнозинство от всички безкешови трансакции.
В документа се излагат аргументи в полза на изоставянето на консенсусната система доказателство за работа (PoW) и използването на разрешени системи, за да се направи огромен зелен скок.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Комисар на SEC твърди, че е време да се одобри Биткойн спот ETF
Очаква се Етериум, вторият по големина блокчейн, да премине към доказателство за залог (PoS) e по-късно тази година, което ще намали потреблението на енергия с невероятните 99.95%.
Изследователите от МВФ заключават, че използването на енергия също трябва да бъде едно от съображенията в дебатите за бъдещето на парите.
Strive Asset Management, съоснована от предприемача Вивек Рамасуами, възприема стратегически подход към разрастването на своите Биткойн активи – чрез придобиване на проблемни крипто активи, вместо да ги купува директно от пазара.
Биткойн отбеляза нов рекорд от $111,861, но данните сочат, че това рали все още набира скорост, а не се забавя.
Майк Новограц, шефът на Galaxy Digital, смята, че сегашното състояние на американската икономика и променящите се нагласи във Вашингтон създават идеални условия за Биткойн и крипто пазара като цяло.
Неотдавнашният пробив на Биткойн над $110,000 поднови оптимистичните настроения, като пазарите за крипто прогнози сигнализират за нарастващо доверие в по-нататъшни печалби.