В понеделник Bitfarms, компания за добив на Биткойн (BITF.TO), заяви, че е приложила стратегията „отровно хапче“, за да осуети евентуално враждебно поглъщане от страна на конкурента Riot Blockchain (RIOT.O).
В понеделник Bitfarms, компания за добив на Биткойн (BITF.TO), заяви, че е приложила стратегията „отровно хапче“, за да осуети евентуално враждебно поглъщане от страна на конкурента Riot Blockchain (RIOT.O).
Той идва, след като миналата седмица Riot Blockchain разкри, че е придобила 12% собственост в Bitfarms, проявявайки интерес към придобиването на компанията. През април Riot направи частна оферта за закупуване на всички обикновени акции на Bitfarm в обращение, която бе отхвърлена от Борда на директорите на Bitfarm, тъй като според тях тя ги подценяваше значително.
П
рез май Riot излезе публично с оферта за придобиване на стойност около 950 млн. долара на фирмата за добив на криптовалути и заяви, че ще поиска свикване на специално събрание на акционерите, на което да бъдат назначени нови директори, които не са свързани нито с Riot, нито с Bitfarms Според данните от предварителната пазарна търговия котираните на американската борса акции на Bitfarms поевтиняха с 2,5%.
Ако в периода между 20 юни и 10 септември в рамките на новата инициатива на Bitfarms бъдат изкупени повече от 15% от акциите на Bitfarms от едно лице, тогава ще бъдат издадени допълнителни акции на компанията, така че да се намали процентът на собственост на това лице върху тях; ако обаче това се случи след 10 септември, но преди да бъде изпълнено друго условие, определено в рамките на този срок, тогава този праг се увеличава до 20%
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.