Базираната в Сингапур компания за добив на криптовалути Bitdeer Technologies Group предложи публично предлагане на конвертируеми облигации на стойност $150 милиона с падеж през 2029 г.
Компанията има за цел да използва средствата за разширяване на центровете си за данни и за разработване на нови платформи за ASIC добив.
Облигациите, които са първостепенни и необезпечени, са с падеж 15 август 2029 г., освен ако не бъдат конвертирани, погасени или изкупени по-рано. Тези конвертируеми облигации могат да бъдат трансформирани в собствен капитал и ще предложат на притежателите си годишен лихвен процент от 8.5%.
При трансформиране Bitdeer ще предостави на притежателите си обикновени акции или комбинация от парични средства и акции клас А. Финансирането от това предлагане ще бъде насочено към разширяване на центровете за данни, усъвършенстване на ASIC-базираната технология за добив и покриване на други корпоративни нужди.
Bitdeer, класирана като 11-та по големина компания за добив на криптовалути в световен мащаб с пазарна капитализация от около $870 милиона, отбеляза спад на акциите си с над 18% след съобщението.
Спадът бе по-силно изразен в рамките на пет дни, като от $8.26 на 9 август спадна с 23% до $6.33. Тази тенденция отразява подобно въздействие върху Core Scientific, чиито акции отбелязаха 10% спад след обявяването на предлагането на конвертируеми облигации на стойност $400 милиона на 14 август.
Крипто борсата Bitstamp се подготвя да пусне нова платформа за крипто деривати през следващите месеци.
Тъй като по-младите поколения, особено поколението Z, родените между 1997 и 2012 г., започват да оформят финансовия свят, тяхната нарастваща склонност към криптовалутите може да доведе до големи промени във финансовите услуги.
Бившият президент Доналд Тръмп разкри датата на стартиране на новата си инициатива за децентрализирано финансиране (DeFi) – World Liberty Financial.
Известен адвокат и кандидат за Сената обвини Комисията по ценните книжа и фондовите борси, че е причинила значителни загуби на инвеститорите на дребно заради строгия си подход към регулирането на сектора на криптовалутите.