Базираната в Сингапур компания за добив на криптовалути Bitdeer Technologies Group предложи публично предлагане на конвертируеми облигации на стойност $150 милиона с падеж през 2029 г.
Компанията има за цел да използва средствата за разширяване на центровете си за данни и за разработване на нови платформи за ASIC добив.
Облигациите, които са първостепенни и необезпечени, са с падеж 15 август 2029 г., освен ако не бъдат конвертирани, погасени или изкупени по-рано. Тези конвертируеми облигации могат да бъдат трансформирани в собствен капитал и ще предложат на притежателите си годишен лихвен процент от 8.5%.
При трансформиране Bitdeer ще предостави на притежателите си обикновени акции или комбинация от парични средства и акции клас А. Финансирането от това предлагане ще бъде насочено към разширяване на центровете за данни, усъвършенстване на ASIC-базираната технология за добив и покриване на други корпоративни нужди.
Bitdeer, класирана като 11-та по големина компания за добив на криптовалути в световен мащаб с пазарна капитализация от около $870 милиона, отбеляза спад на акциите си с над 18% след съобщението.
Спадът бе по-силно изразен в рамките на пет дни, като от $8.26 на 9 август спадна с 23% до $6.33. Тази тенденция отразява подобно въздействие върху Core Scientific, чиито акции отбелязаха 10% спад след обявяването на предлагането на конвертируеми облигации на стойност $400 милиона на 14 август.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.
Crypto.com направи още една важна крачка в своето разширяване в Европа, като получи регулаторно одобрение да предлага крипто деривати в цялата Европейска икономическа зона съгласно директивата на ЕС за финансовите инструменти.
Разговорите за създаването на единна валута на страните от БРИКС, която да се конкурира с щатския долар, се сблъскаха със суровата реалност. Централната банка на Бразилия заяви категорично, че в блока просто няма достатъчно финансови ресурси, за да се подкрепи такава амбициозна инициатива.