Ръководителят на отдела за проучвания и стратегии на Matrixport посочи обещаващи признаци на крипто пазара, като направи интересни заключения.
Според главния стратег на Matrixport последните данни сочат, че до 85% от покупките на Биткойн са дело на американски институционални играчи.
Според Маркъс Тилен, ръководител на отдел “Изследвания и стратегии” във фирмата за финансови услуги, данните показват, че институциите не се “отказват от крипто” и са показател, че сега може би навлизаме в нов бичи пазар.
Данните бяха споделени на 27 януари в доклад на Matrixport. От компанията предполагат, че може да се разграничи дали даден дигитален актив е по-предпочитан от инвеститорите на дребно или от институционалните инвеститори във всеки един момент. Те смятат, че това може да стане като се разгледа дали този актив се представя добре в американските или в азиатските часове на търговия.
В доклада се посочва, че ако даден актив, който се търгува 24 часа, се “представя добре” в часовете за търговия в САЩ, това показва, че го купуват американските институции, докато актив, който бележи ръст в часовете за търговия в Азия, показва, че го купуват азиатските инвеститори на дребно.
В доклада се посочва, че тази година Биткойн е скочил с около 40%, като 35% от този скок е отчетен в часовете за търговия в САЩ. Това според тях означава, че има “85% принос”, свързан с инвеститори от САЩ, което показва, че има търсене за актива сред американските институции в момента.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: „Предстои корекция“ – Трейдър с предупреждение за два големи алткойна
Тилен също посочи, че предишни данни намекват, че институциите обикновено първо започват да купуват Биткойн, преди да инвестират в други криптовалути.
Той отбеляза:
Ако историята е някакъв ориентир, тогава би трябвало да видим по-добри резултати на [проектите от първи слой] и алткойните спрямо Биткойн.
Въпреки че в доклада се подчертава, че новините относно други проекти са оказали положително въздействие върху цените на токените, като например Lido и Aptos, крипто ралито започна едва след като на 12 януари бяха публикувани данните за инфлацията в САЩ.
Етериум също се радва на институционални притоци, тъй като се наблюдава силно представяне по време на американските часове за търговия.
Като предпоследна подточка на доклада се подчерта:
Но институциите не само купуват Биткойн на спот пазари, а по-скоро наблюдаваме и постоянно високи премии за безсрочни фючърси. Това е знак, че търговците са готови да надплатят, за да получат експозиция. Тълкуваме това като индикация, че по-бързите институционални трейдъри и хедж фондове активно купуват неотдавнашния спад на криптопазарите.
Докладът заключава, че това повишено ниво на институционално приемане е “много добър признак за Биткойн”.
Неотдавнашна публикация в Twitter, в която се подчертава историческото представяне на цената на Биткойн след всяко халвинг събитие, предизвика интригуващи дискусии в крипто общността.
Попитахме чатботът на OpenAI, ChatGPT дали е възможно един ден Етериум да надмине Биткойн като криптовалута номер едно.
Биткойн за кратко проби над $28,000 след като Белия дом успя да се споразумее за предварителна сметка за дълга на САЩ.
Биткойн, най-голямата криптовалута в света, се търгува в сравнително тесен диапазон около $26,250. През последните няколко седмици актива преживя тенденция на спад поради проблеми като спрени тегления и високи такси за транзакции.