Въпреки преобладаващите мечи настроения около Биткойн (BTC), анализът на данните от веригата предлага известна доза кураж на инвеститорите.
Количеството Биткойн токени, налично на борсите, е намаляло до най-ниската си точка от шест години насам. Понастоящем само малка част, приблизително 5.8%, от общото предлагане на Биткойн се държи на платформи за обмен.
👋 Just 5.8% of #Bitcoin is currently sitting on exchanges, which is officially the lowest level #crypto's top market cap asset has seen since December 17, 2017. We are also continuing to see reasonable amounts of $BTC whale transactions (57.4K per week). https://t.co/c0vfjFEvvG pic.twitter.com/nNnz2JDJyb
— Santiment (@santimentfeed) August 24, 2023
Това представлява най-малкото количество за водещата по пазарна капитализация криптовалута от 17 декември 2017 г. насам. Освен това се наблюдават повтарящи се случаи на значителни транзакции, включващи големи количества BTC.
Намаляването на борсовите резерви по време на пазарния спад предполага, че инвеститорите предпочитат да запазят активите си, очаквайки потенциални бъдещи печалби, вместо да се ангажират с дейности по продажба.
Ако този модел се запази, той има потенциала да доведе до значително покачване на цената на Биткойн, когато се възстановят благоприятните макроикономически условия и положителните глобални настроения на крипто пазара.
От техническа гледна точка Биткойн продължава да проявява уязвимост, тъй като вече се е понижил под 200-дневната пълзяща средна.
Понастоящем непосредственият диапазон на подкрепа за Биткойн е разположен между $25,200 и $24,800. Независимо от това, пробивът на това ниво потенциално може да предизвика по-нататъшен спад в стойността на BTC, евентуално до $20,000.
Сега цялото внимание е насочено към срещата на Федералния резерв в Джаксън Хоул, насрочена за днес, в петък. Джером Пауъл, председателят на Федералния резерв на САЩ, ще предостави информация за това дали ще има край на цикъла на повишаване на лихвените проценти.
От друга страна, регулаторните действия срещу крипто компании в САЩ допринесоха за допълнително отслабване на пазарните нагласи.
Крипто пазарът може да се сблъска с постоянен натиск, произтичащ от неблагоприятни настроения през следващите седмици или месеци, докато не бъде създадена добре дефинирана регулаторна и законодателна рамка, която да управлява криптовалутния пейзаж.
Според изпълнителния директор Майкъл Сейлър, гигантът в Биткойн сферата Strategy е добавил още 4,980 BTC към резервите си с покупка на стойност приблизително $531.9 милиона.
Чарлз Едуардс, основател и главен изпълнителен директор на Capriole Investments, предложи нова перспектива за забавеното движение на цената на Биткойн в близост до границата от $100,000, въпреки нарастващия ентусиазъм от страна на институционалните инвеститори.
Metaplanet разшири своя Биткойн резерв с нова покупка на 1,005 BTC на стойност приблизително $108.1 милиона , затвърждавайки статута си на един от най-големите корпоративни притежатели на дигиталния актив.
Последните пазарни сътресения, подхранени от геополитически напрежения и страх на инвеститорите, са типичен пример за това как колебанията в настроенията и поведението на големите играчи влияят върху цените на криптовалутите.