Биткойн, водещата криптовалута, не успя да удържи нивото на подкрепа от $60,000 и отбеляза спад.
Няколко фактора допринесоха за този спад, като най-значимият от тях бяха по-добите от очакваното данни за инфлацията в САЩ. Това развитие може да забави плановете на Федералния резерв за намаляване на лихвените проценти или да доведе до по-малки намаления.
Освен това съдебните действия на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) срещу крипто компанията Cumberland, обвиняваща я в продажба на нерегистрирани ценни книжа, добавиха допълнителен натиск.
Някои от анализаторите смятат, че премахването на правните пречки, свързани с продажбата на BTC токените, иззети от Silk Road, също изигра роля.
Спадът на цената предизвика вълна от ликвидации, като през последния час бяха изтрити около $50 милиона, от които $49 милиона бяха лонг позиции.
През последните 24 часа ликвидациите достигнаха $231 милиона, като $203 милиона бяха лонг позиции. При Биткойн беше регистрирана най-високата сума на ликвидациите, възлизаща на $72 милиона.
Майката компания на емблематичната марка в електронни спортове Ninjas in Pyjamas (NIP) прави рязък завой към света на добива на Биткойн, което е знак за значителна еволюция от чисто забавление към дигитална инфраструктура.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.
Забележително ончейн събитие привлече вниманието на крипто пазара: 10,000 BTC, които не са били пипани от над 14 години, бяха преместени по-рано днес, според нов доклад на CryptoQuant.
Пазарната структура на Биткойн претърпядръзка трансформация, като Binance надмина $650 трилиона в обем на фючърси върху BTC от пускането на продукта през септември 2019 г.